• 12.11.2023
        • W naszej szkole zajęcia techniki odbywają się w ramach projektu edukacyjnego JAWI. Uczniowie poprzez działania praktyczne i zabawową formę pracy uczą się współpracy i wzajemnej pomocy, cierpliwości, wielu umiejętności utylitarnych oraz podstaw obsługi narzędzi prostych i elektronarzędzi. Wszystko w nowocześnie urządzonej pracowni, dzięki rządowym funduszom projektu Laboratoria Przyszłości.

• Spotkanie z ratowniczką

• 29.11.2023
        • W ramach zajęć EDB dla klasy 8 i zajęć edukacyjnych dla klas edukacji wczesnoszkolnej, zorganizowane zostało w naszej szkole spotkanie warsztatowe z ratowniczką wodną i ratowniczką nie medyczną - Mają Król. Każdej klasie przypomniała podstawy pierwszej pomocy, zachowanie przy poszkodowanym, właściwe ułożenie osoby nieprzytomnej oraz uczyła prawidłowej obsługi aparatu AED. Ratowniczką Maja, razem z grupą znajomych tworzy projekt społeczny ,,Nie bądź obojętny". Każdy z nich jest ratownikiem wodnym. Bierą też udział w olimpiadzie ,,Zwolnieni z Teorii". Ich projekt ma na celu edukowanie społeczeństwa na temat pierwszej pomocy. Teraz wiedzą dzieliła się z młodszymi koleżankami i kolegami. Kontakt z młodzieżą był świetny zwłaszcza, że niektórzy z uczniów są czynnym strażakami OSP.

• Rajd Niepodległości.

• 12.11.2023
        • Wolność i Niepodległość. 11 listopada 2023 Szkolne Koło Krajoznawczo Turystyczne Gryphus przemierzało ścieżki Puszczy Bukowej. 23 uczestników stawiło czoła 14 km trasie, prowadzącej z osiedla Słonecznego, od Pomnika Niepodległości, do naszej szkoły. Po drodze śmiałkowie dotarli do ukrytego cmentarzyka rodziny Jaecke, na Górę Trygława, Psie Pole czy Uroczysko Mosty. Finał w szkolnym sadzie przy ognisku.

• Szkolny Klub Sportowy

• 12.11.2023
        • SKS wciąż na Topie. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu. Grają mali i duzi, dziewczęta i chłopcy. A liczy się przede wszystkim zabawa.

• Gwiezdne Wojny w SP24

• 12.11.2023
        • 9 listopada w SP 24 odbyło się pierwsze spotkanie miłośników Gwiezdnych Wojen Georga Lukasa. Spotkanie poprzedziła prelekcja związana z wyświetlaną dziś na sali gimnastycznej 1 częścią gwiezdnej sagi - Mroczne Widmo. Wprowadzenie do gwiezdnych opowieści, poprowadził student US wydziału dziennikarstwa - Jakub Kotowski, wielki miłośnik przygód Luke Skywalkera i ekspert Gwiezdnych Wojen.

•  Pasowanie na czytelnika

• 09.11.2023
        • 7 listopada w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej uczniów klasy pierwszej. To kolejny ważny dla nich dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Specjalnie na tę okazję uczniowie klasy drugiej przygotowali krótką część artystyczną, podczas której pierwszoklasiści odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Był Czerwony Kapturek, Śpiąca Królewna, Jaś i Małgosia, Kopciuszek oraz Królowa Śniegu. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności Pani Dyrektor złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek.

Zapraszamy wszystkich uczniów do biblioteki.

• Dzień Maski

• 09.11.2023
        • W piątek 27 października Samorząd Uczniowski zorganizował dzień wolny od pytania. Warunek był łatwy do spełnienia, wystarczyło przyjść w masce. Uczniowie naszej szkoły kolejny raz pokazali swoją pomysłowość.

• SBO 2024. Budowa boiska. Głosujemy - od 8 listopada!

• 04.11.2023
        • 8 listopada, dokładnie o godz. 12.00 wystartuje głosowanie na projekty Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.

W głosowaniu może wziąć udział każdy mieszkaniec Szczecina niezależnie od wieku i miejsca zameldowania.

Głosowanie odbędzie się w formie elektronicznej. Mieszkańcy, którzy nie będą mogli zagłosować samodzielnie, mogą skorzystać z pomocy asystenta w Urzędzie Miasta Szczecin przy placu Armii Krajowej 1, lub filii na Prawobrzeżu przy ul. Rydla 39-40 (sala obsługi interesantów). Pomoc asystenta dostępna będzie w godzinach pracy urzędu. Wsparcia w głosowaniu elektronicznym udzieli również Akademia SBO.

Więcej informacji.

Głosowanie potrwa do 23 listopada, również do godziny 12.00.

„Piłka w grze” – budowa boiska do piłki nożnej przy Szkole Podstawowej nr 24„Piłka w grze” – budowa boiska do piłki nożnej przy Szkole Podstawowej nr 24

• "Adwokaci wyjaśniają prawo"

• 03.11.2023
        • 23.10.2023 w SP 24 odbyło się spotkanie z aplikantem adwokackim - Klaudią Leszczyńską, zorganizowane w ramach akcji "Adwokaci wyjaśniają prawo". Spotkanie dotyczyło hejtu i stalkingu w internecie w świetle obowiązującego prawa: jak się przed tym ustrzec i jak się bronić.

• Dzień jabłka

• 23.10.2023
        • 19 października Samorząd Uczniowski zorganizował "Dzień Jabłka" w szkole. Na szkolnym kiermaszu mieliśmy okazję spróbować różnorodnych pysznych wypieków z jabłkiem w roli głównej oraz skosztować smacznego soku.

Uczniowie klasy 4 uwiecznili te smaczne polskie owoce w swoich pracach plastycznych.